Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Įveiklinimo studija

 

Bažnyčia miestui ir tikinčiųjų bendruomenei

Palankiai visuomenėje sutikta Šv. Jono bažnyčios atstatymo idėja ilgainiui, ėmus kalbėti apie atstatymo sąnaudas, sulaukė ir klausimų, kaip bus panaudoti didžiuliai bažnyčios plotai. Ar įmanoma originalaus dydžio bažnyčią (tūris 24350 m3) ir originalaus dydžio bažnyčios bokštą (tūris 5100 m3, aukštis 75 m) bei kitas autentiškas erdves pritaikyti ne tik religinėms reikmėms, bet ir kitų miesto žmonių, bendruomenių, turizmo poreikiams? Galbūt čia galėtų atsirasti vaikų ir senjorų dienos centras ar kavinė su didele miesto biblioteka? Gal bažnyčioje dieną galėtų vykti mokslinės konferencijos, o vakare koncertuoti Klaipėdos miesto ar kviestiniai orkestrai? 

 

Aišku buvo viena, didžiulis pastatas turėtų po savo stogu priglausti ne tik liuteronų evangelikų parapijos tikinčiuosius, bet ir būti atviras miesto bendruomenių, kultūros, mokslo, pilietinėms iniciatyvoms. 

 

Natūralu, jog ruošiantis telkti milijonines investicijas, reikėjo sužinoti tikslines grupes, kurių poreikius pirmiausiai atlieptų šis statinys. Buvo išskirtos penkios didesnės tikslinės grupės: Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų parapijos bendruomenė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, Klaipėdos miesto gyventojai bei Kultūros paveldo departamentas ir į Klaipėdos miestą atvykstantys turistai. 

 

2015 metais UAB „Civitas“ ir MB „Pupa“ atliktoje Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo galimybių studijoje atskleidžiami kiekvienos tikslinės grupės poreikiai: 

 

  Įveiklinimo koncepcija PDF