Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Parapija

 

Pokaris tapo sunkiu išbandymu Klaipėdos miesto evangelikams liuteronams. Bendruomenė laikotarpį iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vadina tiesiai – benamyste. Karo ir politinių permainų išvaryti iš savo namų žmonės, išardyta parapija, suskaldyta ir išblaškyta bendruomenė visą pokarį buvo palikta likimo valioje. Pasakojama, jog po karo nedideli parapijos likučiai, prie kurių dėjosi į miestą atvykę evangelikai liuteronai, rinkdavosi nelegaliai. Maldos susirinkimai vykdavo privačiuose tikinčiųjų butuose ar namuose.

 

Visgi 1955 metais parapija buvo teisiškai įregistruota ir tikintiesiems leista nuomininkų teisėmis melstis Liepų gatvėje, buvusioje miesto laidojimo koplyčioje. Ši koplyčia istoriškai buvo išlikusi vienintelė evangelikų liuteronų nuosavybė, tačiau sovietų valdžia atidavė ją stačiatikių bendruomenei, kur vėliau buvo įrengta cerkvė.

 

1990 m. birželio 15 d.  parapijai buvo grąžinti Šv. Jono bažnyčios parapijos namai (Pylimo g. 2), kur ir šiandien meldžiasi Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė.

 

2001 m. spalio 11 d. Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimu Evangelikų liuteronų parapijai panaudos teise iki 2101 metų perduotas žemės sklypas Turgaus g. 24, kur stovėjo istorinė Šv. Jono bažnyčia. 

 

2008 m. sausio 16 d. susibūrė Šv. Jono bažnyčios atstatymo iniciatyvinė grupė, kurios  tikslas – atstatyti bažnyčią kaip Klaipėdos miesto istorinį simbolį, įprasminant Klaipėdos krašte gyvenusių, ne savo valia jį palikusių žmonių atminimą.

 

Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia, Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų parapija ir susibūrusi Šv. Jono bažnyčios atstatymo iniciatyvinė grupė 2013 metais nutarė įsteigti Šv. Jono bažnyčios atstatymo labdaros ir paramos fondą. 

 

Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė jungia beveik 700 žmonių, iš kurių daugiau kaip 350 aktyvūs nariai. Pamaldose reguliariai dalyvauja 100–120 tikinčiųjų.

 

Šiuo metu parapijoje:

 •  kunigas klebonas Reincholdas Moras,
 •  kunigas diakonas Neilas Čijunskas,
 •  10 tarybos narių,
 •  Biblijos studijos ir maldos grupės,
 •  vaikų ansamblis,
 •  jaunimo ansamblis „Gloria“,
 •  parapijos choras.

 

Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos puslapis: 

http://klaipeda.lelb.eu/lt/