Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kur stovėjo Šv. Jono bažnyčia?

 

Pirmoji bažnyčia, manoma, buvo pastatyta XIII amžiuje saloje greta pilies. XV–XVI amžiuje, galimai ji perkelta į tuometinį miesto salos pakraštį, o XVI amžiaus viduryje pastatyta šalia Dangės upės, Turgaus g. 37. Paskutinė Šv. Jono bažnyčia 1706 metais pastatyta dabartiniame Turgaus g. 24 žemės sklype. Būtent šioje vietoje ją planuojama atstatyti. 

 

Pirmoji bažnyčia, manoma, buvo pastatyta XIII amžiuje saloje greta pilies. XV–XVI amžiuje galimai ji perkelta į tuometinį miesto salos pakraštį, o XVI amžiaus viduryje pastatyta šalia Dangės upės, Turgaus g. 37. Čia ji stovėjo iki 1706 metų. 

 

1696 metais vokiečių bažnyčia jau buvo pradėta statyti naujoje vietoje – dabartiniame Turgaus g. 24 žemės sklype. Senoji bažnyčia prie Dangės buvo nuardyta, o ant jos suformuotas miesto gynybinių įtvirtinimų pylimas. Į naująjį sklypą buvo perkeltos kilnojamosios bažnyčios vertybės ir dalis palaidojimų. Pastatas buvo statomas ir įrenginėjamas dešimt metų, o bokšto statybos užsitęsė dar ilgiau. Sumenkus Klaipėdos kaip miesto-tvirtovės reikšmei ir nykstant miesto pilies svarbai bei nuardžius jos bokštą, vokiečių bažnyčios vertikalė tapo centrine miesto ašimi. Aukščiausias miesto pastatas tarnavo miesto laikrodžiu, apžvalgos, stebėjimo bokštu ir švyturiu laivams. 1854 m. bažnyčia smarkiai nukentėjo per didįjį Klaipėdos gaisrą: apdegė sienos, nudegė stogas ir nuvirto bokšto viršūnė. 

 

Po gaisro 1856–1858 metais vokiečių bažnyčia pervadinama į Šv. Jono bažnyčią ir skubiai remontuojama pagal modernesnį projektą. Bažnyčia paaugo, pakito jos išvaizda, o bokštas buvo iškeltas į 75 metrų aukštį. Darbai buvo baigti 1864 m. Šv. Jono bažnyčios viduje išliko senosios kolonos ir skliautai. 

 

Būtent šioje vietoje – Turgaus g. 24 – tokią ją ir planuojama atstatyti.