Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Urbanistinė koncepcija

 

Dabartinis Klaipėdos senamiesčio istorinis branduolys yra suformuotas stačiakampių kvartalų ir geometrinio gatvių tinklo. Tai, galima sakyti, vientisiausia struktūra Klaipėdoje, siekianti XVI a. Laikui bėgant ji buvo nežymiai keičiama, bet pagrindinė kompozicinė logika išliko.

 

Istorinio branduolio teritorijoje vyrauja foninis 2–3  aukštų (~16 m) užstatymas – namai šlaitiniais stogais. Iš urbanistinio audinio iškrenta tik 1922–1923 m. iškilęs iki 30 metrų buvęs Meyhöfer kompanijos buveinės pastatas.

 

Šv. Jono bažnyčios teritorija, kartu su gretimybėmis formuoja rytinę Decumanus ašies pusę. Tai buvęs vienas svarbiausių miesto vertikalių akcentų. Remiantis erdvine šios teritorijos užstatymo kompozicija, Šv. Jono bažnyčios (bei pilies) bokšto atstatymas turėtų teigiamą poveikį miesto siluetui bei panoramoms.  Gražintų senamiesčio erdvinius akcentus, kurie ypač gerai identifikuojami iš Smiltynės pusės ir jūros.

 

Atstatytas (75 m) aukščio Šv. Jono bažnyčios bokštas taptų aukščiausiu visuomeniniu Klaipėdos senamiesčio statiniu, o bažnyčios atkūrimas bent iš dalies kompensuotų miestovaizdžio praradimus po 1945 m.

 

Parengta pagal UAB CIVITA ir MB PUPA 2015 m. parengtą Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo galimybių studiją