Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Pranciškonai ir liuteronai kviečia į Šv. Jono bažnyčios atstatymo koncertą

Temos:

Gegužės 17 dieną, kuomet Klaipėdos centras mirgės renginiais, organizuojamos dar dvi iniciatyvos, kuriose bendram tikslui susivienijo pranciškonų vienuoliai ir liuteronų bendruomenė.

 

Atstatykime Šv. Jono bažnyčią Klaipėdos senamiesčio širdyje – taip skamba kvietimas į penktadienį Atgimimo aikštėje vyksiantį koncertą, kuriame pasirodys įvairios krikščioniškos muzikos grupės iš Klaipėdos, Šilutės ir Tauragės. Koncertas prasidės 18 valandą ir tęsis iki 22 valandos. Renginį ves brolis Astijus Kungys ir „Meno artelės“ vadovė Laura Šakurskytė–Žilinskienė.

 

Prieš koncertą pranciškonų ir liuteronų dvasininkai kartu keliaus simbolinį kelią nuo Senojo turgaus iki Atgimimo aikštės, sustodami sugriautų Šv. Jokūbo evangelikų liuteronų bažnyčios ir Klaipėdos evangelikų reformatų bažnyčios vietose Tiltų g., vėliau pasuks link sugriautos ir atstatyti siekiamos Šv. Jono evangelikų liuteronų bažnyčios sklypo Turgaus g. pabaigoje, šalia Jono kalnelio. Paskutinės dvi stotelės – ant Biržos tilto ir Atgimimo aikštėje, kurioje kartu pradės koncertą „Atstatykime Šv. Jono bažnyčią Klaipėdos senamiesčio širdyje“. Visos eisenos metu pranciškonų ir liuteronų dvasininkai bei bendruomenė temps vežimaitį, prikrautą simbolinėmis kartoninėmis būsimos Šv. Jono bažnyčios plytomis, kurias įsigyti ir taip paaukoti bažnyčios statybai koncerto metu bus kviečiami visi klaipėdiškiai ir svečiai. Surinktos lėšos bus skirtos Šv. Jono bažnyčios atstatymui, kurią po II pasaulinio karo 1945 m. nugriovė sovietai. 

 

„Kartoninė plyta – tai Klaipėdos miesto bendruomenės vienybės, solidarumo ir paramos simbolis. Pirkdami šią plytą galime išreikšti savo solidarumą su visais, kurie siekia atstatyti Šv. Jono bažnyčią. Mūsų indėlis padės tiesiog iš pelenų prikelti Šv. Jono bažnyčią – Klaipėdos miesto širdies katedrą ir sugrąžinti ją į miesto centrą. Mes galėsime vertai didžiuotis ir džiaugtis savo bendro darbo rezultatu, kuris ilgai tarnaus mūsų miesto bendruomenei“, – sako brolis Benediktas. „Džiaugiamės, kad prie Šv. Jono bažnyčios atstatymo prisijungė ir broliai pranciškonai. Tikime, kad bendru darbu ir tikėjimu, klaipėdiečių atviromis širdimis išvysime pakylant Šv. Jono bažnyčią“, – sako Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Reincholdas Moras.

 

PROGRAMA TRUMPAI

 

16:00 val. – teatralizuota liuteronų ir pranciškonų dvasininkų ir bendruomenės eisena
Nuo Senojo Turgaus iki Atgimimo aikštės (sustojimai Tiltų g., Turgaus g. šalia Jono kalnelio, ant Biržos
tilto)
18 val. – koncertas „Atstatykime Šv. Jono bažnyčią Klaipėdos senamiesčio širdyje“
6 krikščioniškos muzikos kolektyvai
Koncertą ves brolis Astijus Kungys ir „Meno artelės“ vadovė Laura Šakurskytė–Žilinskienė
Daugiau informacijos: https://bit.ly/44DS5OM